Míg a tudatosan táplálkozók dobozba készítik el otthon a napi élelmet, addig mások a helyi menzára vagy a környéken található mekibe/kínaiba/gyrososhoz mennek ebédelni. Míg a doboz kaja (hússal, körettel, zöldséggel) 400-500 Ft max, addig a gyorskajáldákban ennek minimum a dupláját hagyod ott. Ez nem azt jelenti, hogy mi sosem fordulunk meg ezeken a helyeken, de ilyenkor is csak megerősödik bennünk, hogy a fitnesz nem drága, sőt.
Minél jobban odafigyelsz a saját és családod egészségére, annál ritkább lesz az otthoni lábadozás, ami bizony nemcsak kevesebb bevételt, de nagyobb kiadásokat (gyógyszertár) is generál! Persze (főleg kisgyerekkel) néha kizárhatatlan, hogy elkapjunk ezt-azt, de az immunrendszerünktől is függ, hogy 1-2 nap vagy néhány hét alatt kúráljuk ki magunkat.
3. Spontán nasik és tervezett nasik: a nagy pénznyelő
Akár napközben tör ránk a farkas éhség és teszünk szert egy zacskó jó kis túrós fornettire, akár a nasis szekrényünkről figyelnek a milka csokik és ropik, egy biztos: jó néhány száz kidobott forintot jelent ez a néhány persnyi gyönyör. Pláne ha napi szinten engedjük meg magunknak. Az egészséges nasi, és a megtervezett étkezés kizárja (de legalábbis csökkenti) mindkét típust.
A cukros üdítők a másik alamuszinyuszi: nemcsak a pénztárcánkat apasztja, de a hasunkat (talán anélkül, hogy tudnánk róla) igencsak dagasztja. Ellentétben az ásványvízzel.
5. Sport: nem egyenlő a kondibérlettel!
A sportolás nem a konditermet jelenti, hanem a futást is, a saját testsúlyos edzéseket a szabadban vagy otthoni tornát. Ezzel el is intéztük a kérdést, hogy mit tegyen az, akinek nincs pénze mozogni? És ne feledjük, a rendszeres mozgás optimalizálja az étvágyat – vagyis a túlevés, folytonos éhségérzet és rágcsálhatnék megszűnik, ami jó (lásd 3. pont)
A sportolás kellemesen elfárasztja a testünket is, ami jobb alvást eredményez. Ha kialudtuk magunkat terhelhetőbbek vagyunk napközben és még a sportoláshoz is van erőnk. A pozitív ördögi kör eredménye nemcsak effektívebb munka, nagyobb munkabírás és növekvő kondi, de kevesebb kávé, energiaital és energiaszelet is.
7. Mozi helyett kiránduljatok
A programokon is tudsz spórolni, ha sportosabb és aktívabb életet élsz. A Dunapartik séták, a kirándulások, biciklitúrák akkor is fittebbé tesznek, ha utána ugyanúgy filmezős-popcornevős estébe torkollik a program. Mert elégettél egy csomó kalóriát, amit csak a moziban vagy otthon ülve nem tettél volna! Ja, és nézd már: spóroltál itt is 🙂
Házifeladat: számold ki, hogy mennyit sprólnál 1 hónapban, ha a fitt életmód fényében:
- csak a felét költenéd el a kajapénznek gyorskajára, mert dobozolsz
- fele annyi gyógyszerre költesz
- kiiktatod az energiaitalokat és a délutáni kappúcínópénzt
- többé nem veszel napközben “spontán” harapnivalót, és kiürül a nasis-fiók is
- kiiktatod a cukrosüdítőket
- havi 1 költekezős programot kirándulásra/nagy sétára cserélsz
(A kísérleti alanyommal 25.000 forint jött ki. Sőt, nekem is van mit fejlődnöm, főképp kávé és energiaital terén!) 😉
Jó szórakozást 😛
Tetszett a cikk? Ajánld a barátaidnak is! :)
Szép napot Neked: Blanka
Még több hasznos infó a fitnesz és a coaching világából, csoportos és egyénre szabott megoldások: www.hamoriblanka.hu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: