Holisztikus fitnesz

A nyújtás hatalma: testi-lelki rugalmasság

A stretchingről már írtam korábban: miért jó, hogyan alkalmazzuk edzés előtt és után, melyik izomcsoportra milyen pozíciót vessünk be. Most picit más szemszögből szeretném vizsgálni a nyújtás hatalmát az életünkben: egyre inkább hiszem, hogy testileg és lelkileg is sokkal nagyobb a szerepe, mint eddig gondoltam. És persze hoztam 2 galériát is a legfontosabb nyújtópozíciókról (felső… Tovább »

Nyújtás reggelente: mit, miért, hogyan?

Azt már többször leírtam, hogy a nyújtás miért fontos (gyorsabban regenerálódunk + kevesebb az esély a sérülésre + harmonikusabb a mozgás stb.), és nyújtó gyakorlatokat is osztottam már meg, de most szeretnék 1-2 nagyon alap nyújtó pozíciót mutatni, amit REGGELENTE érdemes beiktatni. Korábban osztottam meg egy 20 perces átmozgató gyakorlatsort, aminek a végére simán beiktatható… Tovább »

Nyújtás (+ 13 KÉP)

Korábban már írtam róla, hogy a nyújtás (stretching) miért olyan fontos – legalább az edzés végén, de ha van időnk és kedvünk, akkor pluszban is nyújthatunk, akár kifejezett nyújtó edzésekkel. A rendszeres nyújtás hatására  sérüléseket előzhetünk meg elősegíthetjük a mozgástartomány növekedését elősegíthetjük az izomzat regenerálódását és fejlődését a mozgásunk kecsesebbé, harmonikusabbá válhat a gerinc és… Tovább »

A nyújtás (stretching)

A nyújtás (vagy stretching) egy erősen elhanyagolt terület a fitneszben, sokan időhúzásnak, feleslegesnek tartják. Pedig érdemes rászánni azt a kis 10 percet az edzés végén! Az anyukákat még inkább érinti ez a téma, ugyanis ők sokat veszítenek rugalmasságukból a terhesség utolsó, kényelmetlenül-döcögős hónapjai alatt, amikor kevesebbet mozognak, és a derék homorításával megrövidülnek a hátizmok. Mindehhez… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!