Futás
A futás a leghatékonyabb módszer, ha az állóképességünket akarjuk növelni, vagy fogyni akarunk. Egy jó futóterv többféle lehet: futhatunk folyamatosan egyenletes sebességben, vagy random váltogatva az iramot, esetleg interval edzésmódszerrel: vagyis szabályszerűen váltogatva az erős- és pihenő szakaszokat. (Pl. 2 perc erős tempó, 3 perc lassú) A futás helyes technikája sorsdöntő abban a kérdésben, megszeretjük-e valaha a futást: figyeljünk oda, hogy a talp saroktól lábujjhegyig gördül, nem csapjuk a földhöz. A gerinc legyen enyhén előre döntve, a has enyhén megfeszítve. A légzés is kulcsfontosságú: legyen egyenletes, 2 lépésen keresztül szív (orron át), 2 lépésen keresztül fúj (szájon át.)
Gyaloglás
Tökéletes lehet egy gyalogló edzés, mely felkészíthet a további, intenzívebb futóedzésekre. Azonban nagyon fontos, hogy a gyaloglás nem séta! Ha a séta edzésnek számítana, akkor a Tescoba is mehetnénk edzőcuccba, majd nyugtázhatnánk, hogy leedzettünk. 🙂 A gyaloglás gyors, erőltetett tempójú, hogy meglegyen a kellő terhelés! A futásnál leírtak érvényesek a gyalogló edzésre is. Interval edzésen belül kombinálhatjuk a 2 technikát. (Pl. 3 perc futás, 1 perc gyaloglás) A felfelé gyaloglás kitűnően formálja a feneket!
Nordic Walking
A párom lengyel lévén rengeteget időt töltünk Lengyelország déli részén, a Tátrában. Ez a hely a sportolók paradicsoma: télen a síelők, tavasztól őszig a túrázók veszik birtokba a hegyeket-dombokat. Nincs nap, hogy ne látnánk nordic walkingozni embereket – még 60 év felett is! Szuper, preventív sport ez, melynek megvan a saját technikája (tulajdonképpen 2 bot teszi hatékonyabbá a gyalogló edzést: biztosítja a helyes tartást, és megmozgatja a felső testet.)