Néhány hónapja elhatároztam, hogy a 30. születésnapomig 30 lépésben egy jobb közérzetre teszek szert: több testi-lelki energiára, több örömre, szebb testre, minőségibb kapcsolatokra és mindennapokra, és nyugodtabb lélekre. Az elmúlt 10 hétben 10 lépést már megtettem (amiket egyébként a Fitneszanyu Blogban követek), és annyira kézzel fogható és szemmel látható a változás, hogy úgy döntöttem: ezt a 10 változtatást mindenképp TUDATOSAN is bevetem 2018-ban!
Ez egy alapozó lépés volt. Pár napon belül jobban éreztem magam, a fejfájásaim megszűntek. A nagy kihívás: nem elfelejteni inni és bevinni a plusz vitamin mennyiséget, amire egy pörgős, sokat dolgozó, sportoló anyukának szüksége van. Az én trükköm: előkészíteni a kulacsot és a tápkieg tartót, és persze a 4 alap étrend kiegészítőt választani. 2018-ban a kulacs és dobozka hurcolása biztosan folytatódik nálam.
Ezt akkor iktasd be, ha szebb formára, szebb bőrre, több energiára vágysz a mindennapokban, vagy fejfájással küzdesz!
A mini-reggeli meditációm abból áll, hogy elképzelem, ahogy kipihenve, tele energiával, szinte ragyogva, vibrálva ébredek, és ez kitart a nap folyamán. H van valami rossz érzésem a tegnappal vagy az előttem álló nappal kapcsolatban, elképzelem, ahogy -min egy hagyma héját- lefejtem azt magamról. Annyira rutinná vált, hogy 2018-ban biztosan folytatom! : )
Ezt akkor vesd be, ha szeretnél vidámabban, több lelkesedéssel nekiindulni a napodnak, de nincs sok időd reggel!
Én szerettem volna némileg megfogni a szénhidrát mennyiséget, ezért a nap folyamán számoltam/számolom valamelyest. Valójában azonban (a 10. lépés során rájöttem!) nem ez a tökéletes megoldás a túlevések ellen, sőt, a túlzott kontroll további túlevésekhez vezet! Viszont arra jó, hogy átlásd mennyivel több kalóriát viszel be, és mennyi lenne az ideális. Én 2018-ban is nagyjából követni fogom a bevitt mennyiségeket.
A CH számolást akkor iktasd be (legalább egy időre), ha fogalmad sincs mennyi szénhidrátot viszel be, vagy ha csak 1 dolgon szeretnél változtatni a fogyás érdekében.
Ennek a kérdezéses-módszernek az eredménye elképesztő volt a számomra: hajlamos vagyok nagyon belelovallni magam egy-egy problémába, vagy félelembe, ezzel a módszerrel viszont 10-ből 9-et hamar kiiktatok. Bevallom még gyakorolni kell! A 2018-as listámra felkerül, ez biztos.
Ezt a módszert mindenképp tanulmányozd 2018-ban, ha te is lecsúszol néha a negatív érzelmi spirálon a düh, stressz, hibáztatás vagy más negatív érzelmek által. Csodás élmény!
A másik nagy (de még gyakorolni való) lépés nekem 2017-ben az volt, hogy néha kikapcsoljam az agyalást és elmerüljek az adott pillanatban. A legegyszerűbb módja, hogy hirtelen koncentrálni kezdünk mindarra, ami körülvesz: látványra, szagokra, hangokra – azokra a dolgokra, amik ITT és MOST történnek! 2018-ra számomra kötelező.
Te is iktasd be az életedbe, annyira egyszerű és szószerint gyógyító hatású!
A nagy nyári sérülésem után újra beiktattam a mozgást (még nem 100% erőbedobással, de már rendszeresen), és jónéhány új gyakorlatot, sőt, új sportot is kipróbáltam idén. 2018-ban szeretném folytatni is az új hobbymat, ami NEM fitnesstermi edzés, így egyúttal új hobbym is van.
A mozgás 2018-ban legyen RENDSZERESEN az életed része – ha eddig nem volt az. Ha már ebben profi vagy, találj ÚJ sportot vagy gyakorlatokat!
Én találtam 100 dolgot amiért hálás lehetek, és megismertem azt a csodálatos érzést, hogy nem feltétlenül kell hajszolni minden percben a többet, a jobbat – néha csodás érzés leülni, és elégedettnek lenni, és hálást érezni azért, ami VAN.
2018-ra mindenképp egy hálalistával készülj Te is, hiszen a hála és lecsendesült elégedettség önmagában gyógyító erejű, ráadásul még több jót vonz magához az, aki hálás.
Nagy-nagy döntést hoztam idén a munkával kapcsolatban. Egy döntést, ami régóta ért, de félelmekből adódóan halogattam. Mikor azonban letettem a voksom egy csapat, egy feladatkör, egy cég mellé (amihez ráadásul régóta csak pozitív érzelmek fűznek), jó érzés fogott el, és egy nagy adag stressz szó szerint elpárolgott a vállamról. 2018-ban a döntéshelyzeteket (habár átgondolva, de) kevesebb félelemmel fogom kezelni.
Ha hajlamos vagy te is halogatni egy-egy döntést, akkor érdemes mögé nézni: mitől félek igazán?!
2017 végére úgy döntöttem, nem csak elfogadom, hogy női testtel és sorssal lettem megajándékozva, és nemcsak néha örülök az ebből fakadó örömöknek, hanem kifejezetten hálával és örömmel fordulok a nőiességem felé.
Te is tégy így 2018-ban, és eszedbe ne jusson ostorozni magad, bármely külső vagy belső tulajdonságért vagy feladatért, mely a női léttel kapcsolatos. Erről itt írtam bővebben.
A másik nagy lépés, és mint írtam, ez még az alakunkkal is összefüggésben van! Számomra meglepő volt felfedezni, hogy kevés dolog van, amit élvezetből, valódi örömforrásként végzek. A pozitív dolgok is valójában feladatok, vagy fejlődéssel, vagy pénzkeresettel, vagy anyai teendőkkel kapcsolatosak. “Mi az amit CSAKÚGY, pusztán az élvezet kedvéért csinálok?” – tettem fel magamnak a kérdést. Elkészítettem egy hosszú bakancslistát, úgyhogy 2018-ra van ötletem bőven a “csakúgy-öröm-forrásként” jellegű teendőkre! 🙂
Te is készíts listát ilyen dolgokról: ne legyen semmi “hátsó szándék” ezeknél a teendőknél (se jobb, se rendezettebb, se csinosabb, se gazdagabb, se műveltebb NE akarj lenni általuk) 2018-ban.
A blogban követni ezeket a változásokat önmagában nagy élmény és fontos tapasztalás. Elengedni a megfelelés kényszerét, és vállalni, hogy ki vagyok, hol tartok, és mit szeretnék. Eddig sosem írtam ilyen személyesen a blogban, és önmagában az poszt, amiben leírtam milyen állapotban vagyok: gyógyító volt. 2018-ra az én nagy fogadalmam, hogy
Tetszett a cikk? Ajánld a barátaidnak is! :)
Szép napot Neked: Blanka
Még több hasznos infó a fitnesz és a coaching világából, csoportos és egyénre szabott megoldások: www.hamoriblanka.hu